Kompozytor, autor muzyki do filmów, teatru i tv, koncertów, recitali autorskich, nagrań. Wystawia spektakle autorske do własnych tekstów scenicznych.  


Studia: teoria muzyki, organy na Akademii Muzycznej w Krakowie. Kursy kompozytorskie w Kazimierzu nad Wisłą i Darmstadt. Scenografia na krakowskiej ASP.

 

Związany z Piwnicą pod Baranami od ponad 25 lat. Spektakle muzyczne: "Mgła na dzień dobry" - do wierszy K.Mikulskiego (real. TVP2), "Żegnaj Poro!" - do prozy Brunona Schulza, "Dzieci Rimbauda" - o artystach w Krakowie XX w.

Udział w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jego piosenki znalazły się na płycie "Koncert 40-lecia Kabaretu Piwnica pod Baranami" i płytach Doroty Ślęzak, Rafała Jędrzejczyka. 

Jego piosenki śpiewali Agnieszka Chrzanowska, Beata Czernecka, Piotr Kuba Kubowicz, Janusz Bigda, Jerzy Bożyk. Kasia Rosołek, Marcin Kołpak.

Aranżowali: Sebastian Bernatowicz, Marek Michalak., Wojciech Wachułka.  

Muzyka teatralna do spektaklu Monique Stalens "Mesjasz Nieskończony" (Paryż, Kraków, Drohobycz).

 

W Galerii Konsulatu Austrii w Krakowie w 2010 odbyło się wykonanie estradowe jego mini-opery "Kokaina (dzień 1 i 2)" z pieśniami do poezji Georga Trakla.

Ostatnie nagranie i film muzyczny z 2021 to "Popiół i diament - pamięci Zbyszka Cybulskiego" - piosenkę zaśpiewali Kasia Rosołek i Marcin Kołpak, aranż. i fortepian Wojciech Wachułka. Emisja w Radiu Kraków, Olsztyn i Radiu Wnet w audycji Joanny Rawik. 

www.zapendowski.pl

iwk.fundajca@gmail.com