fb_icon_325x325.png

MIAŁEM WIELKIE SZCZĘŚCIE

spektakl o Andrzeju Wajdzie


występuje: Wojtek Gałziński
scenariusz, reżyseria i muzyka: Paweł Zapendowski
zdjęcia i wideo: Salvatore Allotta

 

Wojtek Gałziński w monodramie "Miałem wielkie szczęście" opowiada o wielkim polskim reżyserze Andrzeju Wajdzie, jego filmach i najnowszej historii Polski.

 

Premiera: 10 maja 2019 w Piwnicy pod Baranami. Spektakl zainaugurował XVI Międzynarodowe Spotkania z Monodramem w Suwałkach, rodzinnym mieście Andrzeja Wajdy.

10.05.2019 - Piwnica pod Baranami, Kraków (premiera)

5.07.2019 - CK Podgórza, ul. Sokolska 13, Kraków

21.09.2019 - Filmowa Cafe - Świt, oś. Teatralne 10, Kraków - Nowa Huta

27.09.2019 - Teatr Rabcio, ul. Orkana 6, Rabka-Zdrój

9.10.2019 - Centrum Obywatelskie, ul. Reymonta 20, Kraków (3 rocznica śmierci Andrzeja Wajdy)

2.12.2019 - Suwalski Ośrodek Kultury, Sala im. Andrzeja Wajdy - inauguracja XVI Spotkań z Monodramem o Złotą Podkowę Pegaza

3.03.2020 - DK "Sokół", Trzebinia

7.03.2020 - Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2, Kraków (premiera piosenki "Popiół i diament")

 

kontakt: zapendo@gmail.com

tel. +48 503 373 285

Wojtek Gałziński - aktor telewizyjny, filmowy i teatralny, bierze udział w reklamach. 

Ostatnio wystąpił w filmach: „Siłaczki” Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego, „Na bank się uda” Szymona Jakubowskiego, „Red yellow pink” Jolanty Warpechowski. Role w sztukach Pawła Zapendowskiego: „Jak z Almodovara” (2013), „Kantor w Paryżu” (2016), „Miłość na Miodowej - Ocalały z Zagłady (The Leo Lipski story)” (2018), „Trakl Nieskończony” (2018). Bierze często udział w projektach młodych reżyserów filmowych i teatralnych; np. "Loteria"  reż. Filip Gąsiorowski, „Uroczystość” reż. Kacper Romaniuk (Akademia Sztuk Teatralnych, Kraków, 2019).

Andrzej Wajda w imię obiektywnej prawdy, dla której szukał miejsca na ekranie, pokonał długą drogę w walce o bliskie nam ideały. Jednym z najważniejszych tematów jest mówiący o zmaganiach o Polskę wolną, demokratyczną i jej miejsce w zjednoczonej Europie. Przedstawił go w triadzie filmowej: „Człowiek z marmuru”, „Człowiek z żelaza”

i „Wałęsa – człowiek z nadziei”.

Wierzymy, że teatr może służyć rozmowie o Polsce i polskich sprawach w sposób dojrzały

i nam wszystkim potrzebny. Dlatego Wojciech Gałziński – aktor, i ja – scenarzysta i reżyser, zrealizowaliśmy spektakl teatralny, w którym przypominamy Andrzeja Wajdę. Jego życiorys był zrośnięty z naszą historią, a on, jak nikt inny, z ogromną pasją przedstawiał ją na ekranie. 

Spektakl wiele miejsca poświęca Zbyszkowi Cybulskiemu – aktor powiedział: „Reżyser, który umie rozmawiać, jest dla mnie bogiem. Takim reżyserem jest Andrzej Wajda, dla którego żywię kult.”

W spektaklu zabrzmi piosenka "Popiół i diament" o Zbyszku Cybulskim w wykonaniu Marcina Kołpaka i Kasi Rosołek, w aranżacji Wojciecha Wachułki (słowa: Maciek Dancewicz i C.K.Norwid, muzyka: Paweł Bitka Zapendowski).

 

Miałem Wielkie Szczęście  - Andrzej Wajda

Krakowskie Forum Kultury

ul. Mikołajska 2, Kraków

7 marca godz. 19.00

  • w-googleplus
  • Twitter Clean
  • w-facebook
  • w-youtube
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now